Ярмарок - 2016

У Самбірській гімназії готували,

продавали, смаколиками пригощали…

З давніх-давен в Україні кожен господар старався зібрати урожай, засіяти лани до Покрови і на це свято із нового врожаю приготувати смачні страви, спекти хліб.

У Самбірській гімназії підсумком тижня народознавства проводився осінній ярмарок. За організацію ярмарку взялися талановиті, мудрі, обдаровані вчителі Ярема Оксана Миколаївна та Козінцева Наталія Костянтинівна. Спільно із гімназистами і воза притягнули, і гарбузів наклали. У возі знайшлися і мед, і квашена капуста з огірками, і гриби, і горіхи, домашня качка і сало. З кошика розсипалися медові груші, соковиті яблука, запашний виноград.

На сцені артистично зіграли ролі української сучасної родини учні

6-А (10) класу: батько – Назар Костюк, мати – Аліна Зубар, донечка – Марійка Унятович, учениця 1-Б (5) класу.

Учні 1-А (5) класу показали, яка в їхньому городі виросла «Ріпка». Юні артисти захоплююче зіграли ролі, а це:

Дід – Грозик Юрій,

Баба – Монастирська Діана,

Внучка – Мицак Вероніка,

Песик – Чопко Максим,

Кицька – Ощипок Аліна,

Мишка – Сольська Віталіна,

Козенята – Паславська Соломія, Мар'яш Ірина, Чубик Аня,

Хмаринки – Білинська Ірина, Гречка Анастасія,

Ведучі – Хавко Ліда, Лагдан Ірина.

В ролях овочів і фруктів виступали: Загвойський Володя, Козак Софія, Сверичевський Денис, Чубик Аня, Ощипок Аліна, Бачало Вероніка, Яблонський Роман, Паславська Соломія, Сольська Віталіна, Мар'яш Ірина. Під мудрим керівництвом Ковальчук Галини Михайлівни казка на сцені ожила, було цікаво.

Учні 1-Б (5) класу хвалилися Гарбузом, який покликав на ярмарок увесь свій рід. Ролі інсценівки «Ходить гарбуз по городу» виконували:

Гарбуз – Макар Віталій,

Диня – Вихованська Марта,

Огірки – Гудзьо Андрій, Король Данило, Дмитрук Анна, Хомик Лілія,

Біб – Ладичук Денис,

Квасоля – Фур Діана,

Бараболя – Лазор Анастасія,

Буряки – Мельнічек Андрій, Петруняк Віталій,

Морква – Хвостяк Анна,

Ведуча – Кривда Христина,

Читець – Щербина Вероніка.

За свій клас вболівала Головченко Тетяна Ярославівна – допомагала їм, підказувала, вчила. Учні 1-Б (5) класу дякують Дмитрук Ірині Василівні, яка допомогла у виборі костюмів для дійових осіб.

Пукаляк Соломія Володимирівна підібрала українські пісні, які діти співали на ярмарку.

Столи гнулися від випічки та різних страв, овочів та фруктів. Кожен клас мав свою родзинку:

1-А (5) клас пропонували смачні трубочки і вторгували 450 грн.,

/Files/images/IMG_2757.JPG

1-Б (5) клас продавали фруктові виноградні їжачки і заробили 820 грн.,

/Files/images/IMG_2761.JPG

2-А (6) клас напекли заварних трубочок і тістечок-троянд – продали на 651 грн.,

/Files/images/IMG_2752.JPG

2-Б (6) клас – корзинки з кремом панкейки – 436 грн.,

/Files/images/IMG_2755.JPG

3-А (7) клас частував солодкою полуницею і виручка – 430 грн.,

/Files/images/IMG_2770.JPG

3-Б (7) клас «все по 4 грн.» тістечка-яблучка – заробили 908 грн.,

/Files/images/IMG_2750.JPG

4-А (8) клас – вабило око фруктове желе, виручка – 850 грн.,

/Files/images/IMG_2741.JPG

4-Б (8) клас – яблука, залиті галереткою, заробили 618 грн.,

/Files/images/IMG_2746.JPG

5-А (9) клас – вишукані солодощі принесли для класу 645 грн.,

/Files/images/IMG_2736.JPG

5-Б (9) клас – частував усіх гарячими варениками з картоплею і в результаті – 600 грн.,

/Files/images/IMG_2737.JPG

6-А (10) клас – СПІВОРГАНІЗАТОРИ – наварили кулешу і винагорода – 2500 грн.,

/Files/images/IMG_2767.JPG

6-Б (10) клас запропонували дріжджову українську випічку і борщик – 301 грн.,

/Files/images/IMG_2771.JPG

7-А (11) клас – фаршировані помідори і бананово-яблучний пиріг, 503 грн.,

/Files/images/IMG_2732.JPG

7-Б (11) клас – різноманітні канапки збагатили клас на 500 грн.

/Files/images/IMG_2734.JPG

Кожен класний керівник допомагав своїм учням: метушилися, припрошували, хвалили.

Як годиться, на ярмарку звучали українські музики. Пан Богдан настільки організовано звеселяв, що годі було встояти на місці. Усі танцювали, забавлялися, почувалися щасливі і задоволені. А купували всі – від найменшого учня до запрошених гостей, а ними були – батьки, бабусі, дідусі, журналісти, фоторепортери. Світлини на згадку робили Теличко Ігор Іванович та практичний психолог гімназії Попадин Руслана Михайлівна.

Приємно, що четвертину зароблених грошей учні віддали на потреби школи, решту використали на потреби класу.

Якубовська Світлана Андріївна, по-материнськи раділа за своїх учнів, які вміло газдували. Гарне багате свято! Навіть бабусина скриня із кабінету народознавства Яреми Оксани Миколаївни навіювала дух українського ярмарку. Було стільки посмішок, вдалих жартів. Емоції переповнювали, бо вміють наші учні вчитися і веселитися, працювати і жартувати.

Писко - Гудзій Надія Павлівна