Тиждень фізики у гімназії

З 24 по 28 квітня в Самбірській гімназії проходив тиждень фізики, що підготував учитель фізики Шварц Данута Юліанівна. Багато цікавого було в ці дні, зокрема учні 6(10)-А класу (кл. керівник Ярема О.М.) підготували і провели презентацію проекту «Невідоме про відомого», присвячену С.П.Корольову. Учні ознайомились з унікальними засекреченими протягом 50 років Радянським Союзом фактами про життя і діяльність геніального конструктора ракетно-космічних систем С.П.Корольова. Активну участь брали учні класу Витівська Марія, Герич Роман, Гриник Юлія, Деркач Марта, Зубар Аліна, Матвійчук Марта, Матвіїшин Оля, Сілецький Ігор, Француз Софія, Горбацьо Назар, Костюк Назар, Бурак Наталя.

Учні 6(10)-Б класу (кл. керівник Казновська Л.С.) презентували урок-конференцію «Творці фізики з України», завдяки якому учні дізнались про українських фізиків, як: Юрій Дрогобич, Борис Грабовський, Іван Пулюй, Остап Стасів та ін. Виступаючі Айвазов Арсен, Бац Богдан, Біла Марта, Бережницький Ростислав, Головчак Єлизавета, Досяк Христина, Досяк Ірина, Кузьмович Максим, Лях Володимир, Сенкальська Марта, Соврука Ілона, Трач Андрій, Зажицький Юрій, Яхвак Іван розповіді свої ілюстрували відеопрезентаціями.

Учні 5 (9)-А класу (кл. керівник Старенька О.Б.) та 5(9)-Б класу (кл. керівник Гада Л.Б.) провели урок-реквієм «Дзвони Чорнобиля стогоном будять, щоб від нещастя весь світ вберегти». Учні 5-А класу Витівський Дмитро, Ручка Наталія, Шевців Анастасія, Локоцька Олена, Лехновський Олександр, Лисович Софія, учні 5-Б класу: Бучак Оксана, Німилович Валерій, Манецька Юлія, Половчак Ірина, Хилинський Віталій, Смородінов Віталій. Допомагали в оформленні приміщень Рак Ростислав та Круль Мар’ян.

Захід розпочався віршем Оксани Грицько «Чорнобильський лелека», який зачитала автор . А потім було звернення Землі до всіх живущих , у якому прозвучали слова – благання берегти планету.

Виступаючі говорили про аварію на Чорнобильській АЕС та про те лихо , яке прийшло на українську землю.

Чорнобильський вітер по душах лине,

Чорнобильський пил на роки опадає.

Годинник життя безупинно іде.

Лиш пам'ять усе пам’ятає.

Ці слова були лейтмотивом цього заходу. Згадали поіменно Володимира Правика, Віктора Кибенюка, Володимира Тищура, Миколу Бащука, Василя Ігнатенка, Миколу Титенюка.

Наш земний уклін, наша довічна вдячність усім тим , хто, ризикуючи життям і здоров’ям, брав участь у ліквідації наслідків аварії, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену Землю.

На цьому заході було багато присутніх гостей, зокрема ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС. Васік Богдан Михайлович, Мазник Михайло Іванович, а також Шаромова Віра Родіонівна – доцент кафедри природничо-математичної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (2007), заслужений працівник освіти України (1992).

/Files/images/тиждень фізики3.JPG

Проходив конкурс стінгазет «Фізика навколо нас». Переможцями стали учениці 7(11)-А класу Криванчик О. та Кропивницька І. , 2 місце зайняли учні 4(8)-Б класу Тимчишин О., Матвіїшин Т., Лапшова В., Локоцька І., а 3 місце посіли учні 4(8)-А класу Кропивницька А., Здреник Т., Дутка С., Падко С., Федак Н., Білинська Д., Федьків і., Бобак о.

У конкурсі-грі «Найрозумніший» перше місце виборов учень 5(9)-Б класу Дикий Богдан, 2- посів учень 4(8)-Б класу Дичко Остап, а 3 місце розділили учні 3(7)-Б класу Хомин Вероніка та Пижик Соломія. Усі були нагороджені грамотами.

Тиждень пройшов дуже цікаво, насичено та приніс багато користі, за що велика подяка вчителю фізики Самбірської гімназії Шварц Дануті Юліанівні та всім учням, що прилучились до організації тижня фізики.