Літературні читання до 200-річчя Т.Г. Шевченка

І полине слово його над світами

літературні читання до 200-річчя Т.Г. Шевченка

Сьогодні, на початку третього десятиліття нашої відродженої державності у час Шевченкових двохсотлітніх роковин українська національна спільнота вкотре виглядає пригнічено-розгубленою перед духовно неосяжною Кобзаревою величчю і власною суспільно-політичною безпорадністю, повторювана циклічність якої вже переростає у своєрідне фатальне прокляття. Феномен тривалого історико-національного блуду полягає у тім, що ще 110 років тому, виступаючи не традиційнім всенароднім березневім святі, Іван Франко запитав своїх сучасників: "...подумаймо, наскільки ближче ми до здійснення наших національних ідеалів, Шевченкових ідеалів, ніж був він сам?"

У стінах Самбірської гімназії 11 березня серед учнів 1-3 класів відбулися літературні читання під гаслом «І полине слово його над світами», організовані кафедрою української мови та літератури. Найчисельнішими учасниками були представники з 1-А класу. У журі конкурсу : завбібліотекою Юстина Гімбер, вчителі Ірина Мисько, Любов Горницька, Оксана Грицько. Слід зазначити, що конкурс був проведений на високому рівні з ілюстраціями до Шевченкових віршів, які підготували учні 1-А класу. Важко було визначити переможців, адже всі твори були різноманітними за тематикою, дехто з читців був підготовлений на високому рівні. Переможцями стали Юлія Кульчицька, Анастасія Федак, Лілія Кінцак – учениці 1-А класу. У їх виконанні «Заповіт» Шевченка пролунав трьома мовами світу: англійською, польською, німецькою, що засвідчує про високий кругозір гімназистів. Так тримати!