ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО РОЗПОРЯДКУ ДЛЯ УЧНІВ САМБІРСЬКОГО ЛІЦЕЮ ІМ.А.ЧАЙКОВСЬКОГО
І. Загальні правила
1.1.Учні прибувають до ліцею за 15 хвилин до початку занять за розкладом. Верхній одяг залишають у гардеробі або у гардеробних шафах, які знаходяться в класних кімнатах.
1.2.У понеділок навчальний тиждень розпочинається з лінійки, тому присутність усіх учнів ліцею є обов’язковою.
1.3.Приходити до ліцею необхідно у ліцейній формі, відповідному взутті, з охайною зачіскою; довге волосся дівчат зібране та природнього кольору.
1.4.Відвідування навчальних занять, бібліотеки, їдальні, спортивних залів, актової зали ліцею у верхньому одязі не дозволяється.
1.5.Учням категорично заборонено приносити до ліцею речі, що не використовуються у навчально – виховному процесі.
1.6.Користування мобільними телефонами під час проведення уроків суворо забороняється. Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі. При неодноразовому порушенні цієї вимоги телефон забирається і передається батькам учня.
1.7.Пропуски учнем навчальних занять з поважної причини підтверджуються необхідними документами (медична довідка, записка від батьків). Категорично заборонено самовільно пропускати навчальні заняття.
1.8. Учням категорично заборонено без дозволу адміністрації (класного керівника) виходити за межі території гімназії під час навчально – виховного процесу.
1.9.Усі ліцеїсти зобов'язані берегти майно навчального закладу, зелені насадження на території, бережливо поводитися зі своїми речами та речами інших учасників навчально – виховного процесу. У разі знаходження загублених речей, необхідно повідомити членів адміністрації або класного керівника.
1.10.Ліцеїсти зобов'язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу ліцею, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, виконувати санітарно-гігієнічні правила.
1.11.У разі навмисного пошкодження майна навчального закладу батьки учня зобов'язані відшкодувати матеріальні збитки в установленому порядку.
1.12.Суворо забороняється тютюнопаління в ліцеї, на території, а також поза її межами під час навчально – виховного процесу.
1.13. Учні повинні неухильно дотримуватися норм техніки безпеки,толерантної та ненасильницької поведінки, культури спілкування та взаємодії на принципах взаємоповаги.
ІІ. Поведінка учнів на уроках
2.1.Перед дзвоником учень ліцею займає своє місце в класі, готує необхідні для уроку речі.
2.2.Під час уроку учні зустрічають стоячи вчителя, членів адміністрації, гостей.
2.3.За кожним учнем класу на заняттях закріплюється постійне робоче місце. Учень має право пересідати на інше тільки з дозволу вчителя.
2.4.Під час уроку учневі необхідно дотримуватися дисципліни й порядку, залишати своє робоче місце чистим.
2.5.Після закінчення занять учні встають після слів учителя «Урок закінчено». Виходити з класу слід спокійно, тільки з дозволу вчителя.
2.6.На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі, спортивному взутті відповідно до сезону. Для переодягання у спортивному залі функціонують роздягальні.
2.7.Підручники учнів мають бути охайно обгорнуті. У них не можна загинати сторінки, робити підкреслення, виривати сторінки та ін. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.
2.8.Зошити учні ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічногорежиму, підписимають відповідати встановленим зразкам.
2.9.Кожен учень 1(5)-7(11) класів має щоденник єдиного зразка, в якому охайноведуться відповідні записи.
2.10.У разі порушення дисципліни учнем ліцею класний керівник інформує його батьків, за необхідності запрошує їх до навчального закладу.
2.11.У разі захворювання учень відвідує медпункт, за показниками отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника та чергового адміністратора і у супроводі батьків залишає ліцей.
2.12.Спілкування зі старшими, однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормативну лексику та ін.
2.13.Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні навчального закладу без нагляду педагогічних працівників.
ІІІ. Поведінка учнів під час перерв
3.1.Під час перерви учні 1(5)-7(11) класів переходять з одного навчального кабінету до іншого спокійно, без метушні й галасу.
3.2.Особливо уважними потрібно бути учням під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку. Категорично забороняється при цьому нехтувати правилами техніки безпеки.
3.3.Учням забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.
3.3.Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати. Вживання їжі учнями дозволяється уїдальні та закріпленому за класом кабінеті в присутності /дозволу/класного керівника.
ІV. Поведінка учнів поза гімназією
4.1.Учень ліцею зобов'язаний бути ввічливим, коректним і доброзичливим, витриманим та вирозумілим у стосунках.
4.2.Бути уважним до дорослих, маленьких дітей і літніх людей.
4.3.Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в міському транспорті, громадських місцях, побуті.
4.4.Дбайливо ставитися до природи, історичних пам’яток, власного здоров’я та здоров’я оточуючих.
4.6.Учень ліцею повинен дотримуватися мовного етикету.
V. Вимоги до зовнішнього вигляду учнів
5.1. Учень ліцею повинен дотримуватися встановленої форми одягу. Не допускається ультрамодний одяг, рвані джинси, шорти, надто короткі спідниці.
5.2. Спортивний одяг допускається лише на уроках фізичної культури.
5.3. Дозволяється одягати спідниці, брюки, сарафани, желети, джемпери відповідного кольору; сорочки, блузки, футболки світлих відтінків, однотонні, без написів та малюнків.
5.4.Обов’язковим атрибутом ліцеїста повинна бути корпоративна атрибутика/шеврон, персоніфікований бейдж /.
5.5.Учні не повинні носити дорогі прикраси, які заважають їм та відволікають увагу на уроці.
5.6.Під час перебування в ліцеї дівчатам категорично заборонено зловживати декоративною косметикою.
VI. Прикінцеві положення
6.Дані Правила внутрішнього розпорядку є обов'язковими для виконання всіма учнями Самбірського ліцею ім. А.Чайковського.
Коментарi